Анатолій Кириченко: "Ще одне джерело фосфатів і нітратів попадають у Дніпрі..."

Анатолій Кириченко в facebook:

Ще одне джерело фосфатів і нітратів попадають у Дніпрі Об этом сообщает sevlush.in.ua со ссылкой на СМИ.

Ще раз про цвітіння води в Дніпрі, тепер серйозно.

Ніколи не замислювались, що думали аборигени острова Пасхи, коли спилювали останнє дерево У нас є унікальна ... можливість дізнатися, запитавши - ні, не свідків того часу, - а наших аборигенів, які розорюють береги річок.

Здається, навіть найзабитішому школяру зрозуміло, що якщо розорати берег річки - то абсолютно все, що буде внесено на поля в якості добрив - нітрати, фосфати, усіляка інша хімічна органіка і неорганіка - рано чи пізно буде змито в річку. Дощі, є така штука. І в тому числі саме тому ми маємо норми Водного кодексу України, який встановлює прибережно-захисні смуги понад річками - від 25 до 100 м. І стаття 89-1 Водного кодексу забороняє розорювання земель в межах цих смуг.

Тисячі машин щодня їздять варшавською трасою, переїжджаючи річки Ірпінь та Здвиж. І там, і там навіть біля самої траси у всіх на виду! норми Водного кодексу грубо порушені - меліоровані, колись заливні луки розорані ледь не під саму річку, не кажучи вже про меліоративні канали, звідки хімікати стікають безпосередньо в неї. Розорані ділянки добре видно на супутникових знімках.

Скандали з розорювання лук на березі минулоріч були також на Десні. Припускаю, що така ситуація і на інших притоках Дніпра.

Фосфати і нітрати потрапляють з притоками в злощасне, зарегульоване дамбами Дніпро. У високій концентрації вони призводять до надмірного розростання водоростей, в тому числі мікроскопічних, і все це виливається в цвітіння води. Сюрприз Це ж добрива!

PS А тепер давайте разом подумаємо, скільки разів варшавкою понад розораними берегами проїжджали представники екоінспекції, поліції, та взагалі керівництва країни.

PPS Фото оранки з ВікіпедіїАнатолій Кириченко
Анатолій Кириченко
Анатолій Кириченко


ТОП новости

Вход

Меню пользователя